Suchy basenik z kuleczkami – świetna zabawa dla każdego malucha

Wszystkie dzieci przepadają za zabawą w suchym basenie w kuleczkami. Lubią to także dorośli, chociaż niechętnie się do tego przyznają. Do tej pory maluchy miały okazję zanurkować w piłeczkach w salach zabaw, centrach handlowych i parkach rozrywki. Teraz, mogą to zrobić także w domu lub ogrodzie. Suchy basenik w niewielkich rozmiarach, to świetny pomysł na prezent urodzinowy dla każdego małego urwisa. 

1. Suchy basenik z kulkami – bezpieczna zabawa w domu

2. Pomoc w rozwoju psychoruchowym dziecka

3. Do wyboru, do koloru

Suchy basenik z kulkami – bezpieczna zabawa w domu

Suche baseny z kuleczkami, są ulubionym miejscem zabaw niemal każdego dziecka. Teraz, dostępne są w tak niewielkich rozmiarach, że można ustawić je w dowolnym miejscu w domu lub mieszkaniu. Latem, świetnie sprawdzą się w przydomowym ogródku, na tarasie lub balkonie. Mają różne kształty, ale najlepiej wybrać okrągły, ponieważ pasuje do każdego pomieszczenia i zajmuje niewiele miejsca. Basenik z kulkami jest odpowiedni nawet dla bardzo małych dzieci, już od  szóstego miesiąca życia, oczywiście pod nadzorem osoby dorosłej. Może też być idealnym prezentem na pierwsze urodziny. Okrągły basenik wykonany jest z miękkiej i miłej w dotyku pianki, a wypełniają go nietoksyczne kulki. Ma odpowiednią głębokość, dostosowaną do wzrostu dzieci w wieku od roku do 5 lat. Nie ma niebezpieczeństwa, że w trakcie zabawy, malec zrobi sobie krzywdę, np. uderzając się o wystający kant. Wybierając zabawkę, należy upewnić się, czy ma ona wszystkie niezbędne atesty.

Pomoc w rozwoju psychoruchowym dziecka

Basenik z kulkami stanowi nie tylko bezpieczną zabawę. Ma także walory edukacyjne. Dzięki niemu, dziecko uczy się rozróżniać kolory i kształty i ćwiczy koordynację ruchową. Piłeczki pomagają wyrabiać zdolność chwytania przedmiotów, a samo nurkowanie w nich, angażuje wszystkie mięśnie ciała dziecka. Suchy basen jest więc nie tylko zabawką, ale również przyrządem gimnastycznym. Może również służyć rehabilitacji malucha, który ma zaburzenia sensoryczne. Jest polecany przez neurologów dziecięcych, oraz rehabilitantów. Jeśli w zabawie uczestniczy więcej niż jedno dziecko, ma to korzystny wpływ na wyrabianie umiejętności integracji z rówieśnikami oraz młodszym, czy starszym rodzeństwem. Jeśli maluch jest nadpobudliwy, zabawa w suchym basenie z kulkami, daje mu okazję, aby się wyszaleć.

Do wyboru, do koloru

Suche baseny z kulkami dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, odpowiednich zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Dużą popularnością cieszą się baseniki w stonowanych, pastelowych kolorach np. szarym, białym, błękitnym lub jasnoróżowym. Ale równie często, rodzice kupują swoim pociechom baseniki w żywych, jaskrawych barwach. Niektóre modele są gładkie, natomiast inne ozdobione wzorami np. motywami kwiatów, zwierząt lub innych elementów natury. Dziewczynkom z pewnością spodoba się basenik w jednorożce czy gwiazdki, natomiast chłopcom – w dinozaury lub motywy kosmiczne, jak rakiety i planety. Kolory i wzory można też dowolnie zmieniać, dopasowując odpowiedni pokrowiec. Jest on jednoczęściowy, więc łatwo go zdjąć i uprać, lub razie zniszczenia, wymienić na nowy. W każdym suchym basenie mieści się kilkaset piłek, od 200 do 400. Ich liczba wpływa na cenę kompletu. Ta zaś, nie jest wysoka – basenik można nabyć już za ok. 300 zł. Jeśli zdarzy się, że piłeczki pogubią się, lub zniszczą, można dokupić nowe. Najwygodniej zrobić to przez internet. Przesyłkę otrzymamy w 24 godziny od złożenia zamówienia.

Dodaj komentarz