Jak zorganizować wspaniałe urodziny dziecka

Organizacja urodzin dla swojej pociechy, stanowi co roku nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Zmieniają się trendy w modzie, wymagania i oczekiwania. Jak zorganizować wspaniałe urodziny dziecka aby zostały na długo w pamięci wszystkich gości ale przede wszystkim małego solenizanta?
Jeżeli stoisz przed koniecznością organizacji przyjęcia urodzinowego, postaraj się znaleźć czas na dokładne zaplanowanie przedsięwzięcia. Będzie ono wymagało od Ciebie dużego zaangażowania i pomysłowości, jeżeli nie korzystasz z usług profesjonalnych organizatorów imprez okolicznościowych. Im wcześniej rozpoczniesz przygotowania i lepiej rozplanujesz całe przedsięwzięcie, tym masz większe szanse na zakończenie swojej misji z sukcesem.

Najważniejszy jest dobry plan

Od czego zacząć przygotowania? Przede wszystkim przyda Ci się dokładny plan działania. Zastanów się ile masz gości oraz jakie są twoje możliwości lokalowe.
Zapisz to wszystko, pozwoli ci to zminimalizować ilość rzeczy o których niestety zapomnisz. Pamiętaj, że nawet jeśli nie wszystko potoczy się zgodnie z twoim planem to wcale nie znaczy, że przyjęcie się nie uda. Dzieci potrafią nas zaskakiwać jak nikt inny, więc impreza na której zbierze się zgraja dzieciaków może przebiegać inaczej niż to sobie wyobraziliśmy.
Listę gości, koniecznie skonsultuj z solenizantem. Obecność najmilszych osób, w których towarzystwie dziecko czuje się najlepiej, jest tak naprawdę kluczową i najważniejszą sprawą.

Jeżeli organizujesz przyjęcie dla młodszych dzieci weź pod uwagę, że niektórzy rodzice mogą chcieć zostać z wami na imprezie. Podobnie ma się rzecz przy imprezach dla przyjaciół, pomyśl również o dodatkowym poczęstunku.
Starsze dzieci lubią poszerzać swoje doświadczenia i z pewnością najwięcej frajdy sprawiają im urodziny w pokoju zagadek, kinie, na trampolinach, kręglach czy rolkach. Z kolei młodsze dzieci wspaniale czują się w małpich gajach i tym podobnych salach zabaw gdzie czeka na nie mnóstwo ciekawych opcji zabawy.
A co jeżeli nie masz możliwości z korzystania z gotowej usługi i stoisz przed wyzwaniem jak zorganizować wspaniałe urodziny dziecka samemu?

Urodziny w domu czy w plenerze

Drugą najważniejszą kwestią, jest przestrzeń w której możesz zorganizować imprezę. W ciepłe miesiące warto jest wykorzystać przestrzeń otwartą, może to być park, polana z placem zabaw, okolice lasu. Na świeżym powietrzu dzieci czują się swobodnie a hałas, który generują nie powoduje niczyjego bólu głowy. Sprawa wygląda najprościej jeżeli masz to szczęście i posiadasz dom z ogrodem. W przypadku mieszkania w bloku jest więcej ograniczeń, jednak nadal jest możliwe zorganizowanie fajnej imprezy.

Ciekawą opcją są urodziny tematyczne, dają one dzieciakom możliwość przebrania się za postać z bajki lub filmu. Jeśli zdecydujesz się na taka zabawę, wystrój miejsca, tort i akcesoria powinny być spójne z tematyką zabawy. Dużo frajdy dzieciakom w każdym wieku sprawia rozbijanie piniaty. Można kupić gotową lub zrobić samemu, a następnie wypełnić ją dowolna zawartością. Dobrze sprawdzają się słodkości, bransoletki, trąbki, drobne upominki. W piniacie nie powinny znajdować się przedmiot ciężkie czy ostre. Decydując się na zakup gotowej, wybierajmy raczej takie o neutralnych kształtach aby nie budziły u dzieci skrajnych emocji. Niektóre dzieci mogą odczuwać opór przed biciem postaci, które znają z bajek.

Zabawy i konkursy

Dzieciaki potrafią się doskonale bawić same, wystarczy im do tego towarzystwo. Jeśli jednak zaplanujesz jakieś dodatkowe zabawy, to na pewno przysporzysz im jeszcze więcej radości. Możesz wykorzystać do tego balony, w których umieścisz zadania lub zagadki do wykonania dla dzieci. Już samo przebijanie balonów jest dla dzieci spora atrakcją.
Nie zapomnij wynagrodzić uczestników konkursów, czasami wystarczą gromkie brawa, a niekiedy drobne upominki mogą się przydać

Kwestia menu urodzinowego, jest dosyć absorbująca, ze względu na rosnąca świadomość rodziców. Co raz więcej wiemy o szkodliwości cukru i staramy się go ograniczać w diecie naszych pociech. Zadbaj więc o to aby na urodzinowym stole nie zabrakło finezyjnie pokrojonych warzyw i owoców. Kolorowe napoje, możesz zastąpić lemoniadą z owocami i wodą, jeżeli ozdobisz ją ciekawymi słomkami i parasolkami będą zachęcać i wyglądać atrakcyjnie.
Punktem kulminacyjnym na przyjęciu jest oczywiście tort, który można zamówić w ulubionej cukierni. Jeżeli chcesz podjąć wyzwanie i upiec go samodzielnie, przydadzą Ci się kolorowe barwniki i dużo owoców. Tu także lepiej nie przesadzać z cukrem, aby wspaniała uroczystość nie zakończyła się bólem brzucha.

Jeżeli zabawa jest fajna to szybko się kończy, my dorośli znamy to powiedzenie. U dzieci jest tak samo, jeśli chcesz aby dzieci dobrze wspominały przyjęcie to nie przeciągaj zabawy zbyt długo, nie czekaj aż zaczną się nudzić i marudzić. Impreza trwająca 2 – 4 godziny to najlepszy czas aby zdążyć się wybawić i wyjść z imprezy z uśmiechem. Godzinę zakończenia przyjęcia urodzinowego najlepiej określić z góry aby dzieci wiedziały, ile jeszcze mają czasu do zabawy.
Nie zapomnij o rozdaniu zaproszeń, najlepiej własnoręcznie zrobionych przez solenizanta.

Dodaj komentarz