Zadbaj o tłustą cerę

Tłusta cera – objawy

Zastanawiasz się, czy Twoja cera posiada cechy cery tłustej. Oto kilka objawów, które towarzyszą temu typowi cery:

  1. zwiększona produkcja łoju,
  2. ziemisty kolor cery,
  3. problematyczne zaskórniki,
  4. często pojawiające się wypryski,
  5. skóra nadmiernie błyszczy.

Warto pamiętać o tym, że ten rodzaj cery posiada także ważną zaletę. Osoby które posiadają ten typ, mogą liczyć na pojawienie się zmarszczek dużo później, niż posiadacze innych typów cery. Wyjątkowo tłusta cera wymaga wyjątkowej pielęgnacji. Jak o nią zadbać? Podpowiedzi znajdziesz w kolejnym fragmencie niniejszego artykułu. Zapraszamy do lektury.

Pielęgnacja suchej cery – kilka ważnych porad

Pierwszą ważną czynnością, która powinna być wykonywana codziennie, jest oczyszczanie tłustej cery. W tym celu warto użyć piankę albo żel do mycia twarzy. Produkty powinny mieć obojętne lub lekko kwaśne pH. Nie można zapominać również o regularnej tonizacji, co służy przywróceniu odpowiedniego pH skórze. Preparaty do tonizacji cery tłustej nie mogą zawierać alkoholu, który może jedynie spotęgować problem przetłuszczania. Powinny natomiast posiadać składniki o właściwościach ściągających, antybakteryjnych, łagodzących oraz przeciwłojotokowych.

Dobrym krokiem w pielęgnacji skóry tłustej, jest sięgnięcie po maseczki przeznaczone do tego rodzaju cery. Warto sięgnąć po glinkę, zieloną herbatę, węgiel aktywny albo cynk. Takie maseczki stosowane regularnie przyniosą pozytywne efekty.

Kosmetyki do cery tłustej powinny zawierać naturalne składniki. Warto wybierać te, które posiadają w swoim składzie rumianek, melisę, szałwię czy korę chinową. Dobrze na ten rodzaj cery działa także mocznik, krzem, azulen i sole glinku. Pamiętaj, że nie każdy kosmetyk jest dobry dla Twojej certy. Warto czytać składy produktów, i unikać tych, które posiadają niekorzystne dla cery składniki. Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z kosmetyków naturalnych, które dobrze zadbają o każdy rodzaj cery. Są bezpieczne, nie powodują podrażnień ani reakcji alergicznych

 

Dodaj komentarz