Pościel dla przedszkolaka – zapewnij dziecku spokojny sen

Zestaw do spania jest podstawowym wyposażaniem każdego przedszkolaka. Leżakowanie jest stałym punktem dnia, ponieważ małe dzieci potrzebuję drzemki, która pozwoli im odzyskać energię i siłę do dalszej zabawy. Jaka pościel będzie najlepsza? Co wybrać, aby zapewnić dziecku spokojny sen?

Pościel do przedszkola – na co zwrócić uwagę?

Wybierając pościel do przedszkola, należy zwrócić uwagę na kilka elementów. W zależności od przedszkola może być potrzebny cały komplet pościeli, łącznie z wypełnieniem, same poszewki lub kocyk. Bardzo funkcjonalna jest pościel z wszytym wypełnieniem, na którą decyduje się coraz więcej przedszkoli.

posciel-przedszkolaka-babymetka

Istotnym elementem pościeli dla najmłodszych jest materiał, z którego jest wykonana. Powinien być naturalny, pozwalający skórze oddychać. Idealnie sprawdzą się produkty wykonane z bawełny, która zapewnia prawidłową cyrkulację powietrza, nadaje się na każdą porę roku. Jest łatwa w utrzymaniu w czystości, można ją prać w wysokiej temperaturze, sprawdzi się również u alergików. Pościel dla przedszkolaka powinna być bezpieczna, dlatego warto zwrócić uwagę, czy posiada wymagane atesty i certyfikaty. Oprócz tego powinna mieć określone wymiary oraz wzory, zachwycające dzieci. Warto sprawdzić, jak w przedszkolu przechowywane są zestawy do spania i w razie potrzeby zaopatrzyć się również w worek do przechowywania pościeli.

Wymiary pościeli dla przedszkolaka

Przedszkola najczęściej podaję informację, jaki wymiar pościeli należy zakupić. W przypadku, gdy nie ma określonych wytycznych, należy kupić pościel w najhardziej popularnych rozmiarach. Dla dzieci przedszkolnych dobrym wyborem będzie pościel o rozmiarze 110 x 140 lub 140 × 200 cm i mała poduszka, zazwyczaj jasiek, o wymiarach 40 × 40 cm lub nieco większą 40 × 60 cm. Niektóre przedszkola preferują pościel o wymiarach 220×80 cm, która zastępuje śpiworek. Dziecko leży na spodniej części, a drugą częścią się przykrywa. Taki sposób nie wymaga użycia materacyka, a zapewnia dziecku wygodę i przyjemne otulenie.

Posciel dla przedszkolaka – ulubione wzory

Dzieci, zwłaszcza te, które idą do przedszkola po raz pierwszy, mogą czuć się zagubione i wystraszone. Aby pomóc im przetrwać pierwsze dni, warto kupić odpowiednie wyposażenie, które rozweseli maluchy i sprawi, że na ich twarzy pojawi się uśmiech. Komplety pościeli dla dzieci powinny być kolorowe, we wzory, które wybiorą dzieci.

komplet-poscieli-dla-przedszkolakaDzieci mogą wybrać pościel w motywy z ulubionych bajek, przedstawiającą ukochane postacie czy urocze zwierzątka. Chłopcom spodoba się zestaw do przedszkola do spania w samochody, kosmos czy dinozaury, a dziewczynki będą zauroczone pościelą w koniki, kwiatki czy jednorożce. Dziecko warto również zaopatrzyć w bawełnianą piżamkę, która ułatwi odpoczynek.

Gdzie kupić pościel do przedszkola?

Wybór pościeli dla przedszkolaków jest bardzo duży. W sklepie Babymetka można znaleźć produkty, które zapewnią dzieciom spokojny sen. Można wybrać m.in. kocyki, otulacze, poszewki i kołderki, które spełniają najwyższe normy jakości. Wybór ułatwia wygodny podział na kategorie, np. kategoria rozmiaru pościeli dla przedszkolaka. Warto sprawdzić ofertę sklepu i wybrać produkt, który spodoba się rodzicom i dzieciom.

Dodaj komentarz