Poród za kilka tygodni? Konieczne zadbaj o wyprawkę

Wyprawka – bardzo ważna kwestia

Przyszli rodzice mają wiele powodów do radości, ale także kilka ważnych obowiązków, które należy wypełnić przed narodzinami dziecka. Już kilka tygodni przed planowaną datą porodu, warto zadbać o odpowiednie skompletowanie wyprawki dla noworodka. Powinny znaleźć się w niej wszelkie niezbędne rzeczy do pielęgnacji i opieki nad maluchem. Dzięki temu pierwsze chwile po porodzie będą nieco łatwiejsze, a zaspokojenie potrzeb dziecka możliwe.

Co kupić?

Wyprawka dla noworodka jest koniecznością, ale może okazać się wyzwaniem, ponieważ ilość rzeczy do kupienia może wydawać się przytłaczająca. Realizację tego zadania na pewno ułatwi lista:
1. Ubranka – czyli kilka sztuk pajacyków, bodów, koszulek bez rękawów, skarpetek, czapek bawełnianych, spodni albo leginsów, bluzek i bluz.
2. Pieluszki i przewijak – nie może ich zabraknąć.
3. W kwestii snu – łóżeczko, materac, pościel, otulacz. Można również wyposażyć się w elektroniczną nianię.
4. Kąpiel i higiena – płyn do kąpieli, wanienka, ręcznik kąpielowy, nożyczki do paznokci, krem ochronny, krem z filtrem i przeciw odparzeniom, chusteczki nawilżane, szczotka do włosów.
5. Karmienie – 2 butelki do karmienia i smoczki, sterylizator butelek.
6. Mama – wkładki laktacyjne, biustonosz do karmienia, podkłady higieniczne, krem do brodawek, podkłady poporodowe.
7. Spacer i podróż – wózek, fotelik samochodowy, mata do przewijania.
8. Dodatki dla komfortowej opieki – pojemnik na pieluchy neutralizujący nieprzyjemny zapach, termometr, monitor oddechu, inhalator, nawilżacz powietrza.
Te przedmioty są niezbędne do realizowania prawidłowej opieki nad noworodkiem. Jeśli wolisz gotowe rozwiązania, możesz zakupić skompletowaną już wyprawkę.

Podsumowanie

Wyprawka to niezbędna kwestia, o którą należy zadbać kilka tygodni przed planowaną datą porodu. To sprawi, iż rodzice będą spokojniejsi, a opieka nad maluszkiem łatwiejsza i komfortowa. Pierwsze chwile po porodzie wiążą się z wieloma trudnościami i wątpliwościami, dlatego nie warto dodatkowo zamartwiać się niekompletną wyprawką. Dzięki liście zawartej w artykule, zapewnicie noworodkowi prawidłową opiekę po wyjściu ze szpitala.

Dodaj komentarz