Podarek dla rocznego dziecka – co kupić?

Pierwszy rok życia to bardzo ważny czas. Maluch rozwija się zarówno umysłowo, jak i fizycznie. W związku z tym prezent wręczony tego dnia musi być nieprzeciętny. Co przyda się 12-miesięcznemu maluchowi? Czym się kierować, aby wybrać praktyczny produkt? Zobacz, czym cechuje się idealny podarek na pierwsze urodziny?

Gadżety – wsparcie dla rodziców

Roczne niemowlaki nie są w pełni świadome swoich urodzin. Z tego powodu bardzo często dobrym pomysłem na upominek są przedmioty, które udogadniają życie mamy i taty. Zawsze warto skonsultować, jakie akcesoria będą przydatne. Czasem lepiej złożyć się na droższy upominek w kilka osób. Może to być np. spacerówka czy krzesełko do karmienia.

Podarunek na pierwsze urodziny mogą stanowić też ciuszki dla dziecka. Rosnący niemowlak potrzebuje regularnych zmian dużej części szafy. Bardzo częste kupowanie pasujących ubrań łączy się z dużymi wydatkami. Dlatego można wspomóc mamę i tatę w tym zadaniu. Oprócz klasycznych części garderoby praktyczne mogą okazać się czapki z daszkiem lub kombinezony przeciwdeszczowe.

Zabawki sensoryczne – nieocenione wsparcie rozwoju dziecka

Specjaliści studiujący temat dorastania dzieci mówią jasno, że pobudzanie zmysłów u najmłodszych ma niebagatelne znaczenie. Zabawki interaktywne dla rocznych pociech działają na wzrok, dotyk, słuch, a nawet węch i smak. Zazwyczaj zrobione są z tworzyw o różnych powierzchniach. Mają też odpowiednio dobrane barwy. Co więcej, mogą błyszczeć i wydawać różne odgłosy i zapachy.

Kupując zabawki dla malucha, warto wskazać zmysł, który chce się rozwijać. Jeśli chłopiec lub dziewczynka ma już dużo produktów, które działają na dotyk, to więcej sensu będzie miał zakup instrumentu muzycznego lub gryzaka. Obecnie można też łatwo wyszukać gadżety, które szlifują wszystkie zmysły w tym samym czasie. Trzeba jednak mieć na uwadze, że produkt musi być prawidłowo dobrany do wieku oraz umiejętności dziecka.

W jaki sposób dobrać zabawkę interaktywną?

Sprzedawcy zabawek edukacyjnych mają obowiązek podawać informację o przeznaczeniu swojego produktu. Na pudełkach można sprawdzić wiek dziecka, dla którego stworzony jest konkretny obiekt. Jest to istotny czynnik przy wyborze zabawki edukacyjnej. Ważnymi kryteriami są też zamiłowania oraz faza rozwoju niemowlaka. Nieodpowiednio dobrane przedmioty mogą obciążać emocjonalnie i powodować irytację. Dlatego zakup zabawek na pierwsze urodziny powinien być zawsze dokładnie przemyślany.

Wysokiej jakości zabawki – w jakim sklepie można je znaleźć?

Podarunki dla najmłodszych powinny spełniać surowe normy dotyczące bezpieczeństwa. Dlatego akcesoria dziecięce najlepiej kupować w zaufanych miejscach. Jednym z najlepszych producentów jest sklep Noski Noski. W ofercie można wyszukać różne gadżety dla maluchów w każdym wieku. Dostępne są też akcesoria, które mogą ułatwić obowiązki takie jak przewijanie czy ubieranie niemowlaka.

Przede wszystkim warto zapoznać się z katalogiem zabawki edukacyjne. Można znaleźć tam wyjątkowo przydatne produkty, które spodobają się zarówno dziecku, jak i rodzicom.

Dodaj komentarz