Maluch na świecie – czyli jak to wszystko urządzić

Pojawienie się nowego członka rodziny wywraca do góry nogami dotychczasowe życie – szczególnie jeśli jest to pierwsze dziecko. Oprócz szykowania wyprawki czy wybierania imienia trzeba koniecznie zastanowić się jak urządzić sypialnię, żeby wygospodarować miejsce dla noworodka, który przecież przez cały czas musi być blisko rodziców.

Kilka praktycznych wskazówek, które mogą być pomocne przy podjęciu decyzji jak urządzić kącik dla dziecka w sypialni rodziców:

  • wygospodarowanie przestrzeni – jest to najważniejsza część całego przedsięwzięcia. Jeśli nie masz zbyt przestronnej sypialni pomyśl o przestawieniu mebli (warto pozbyć się sprzętów, które nie są niezbędne i można przenieść je np. do innego pokoju).
  • umiejscowienie łóżeczka – ważne żeby łóżeczko maleństwa znajdowało się możliwie najbliżej Waszego łóżka. Będzie to spora wygoda kiedy w nocy kilkakrotnie będziesz musiała karmić lub przewijać dziecko. Warto też zwrócić uwagę na to, żeby łóżeczko znajdowało się w odpowiedniej odległości od kaloryfera czy okna ze względu na zdrowie i dobre samopoczucie malucha.
  • kolory – noworodek głównie śpi ważne więc żeby kolory w sypialni nie były zbyt krzykliwe. Postaw na stonowane pastelowe barwy, które będą komfortowe dla malucha.
  • dodatki – podobnie jak z kolorami w tym przypadku mniej znaczy więcej. Warto zaakcentować przestrzeń dziecka ale powinnaś zrobić to z umiarem. Dla noworodka wszystko jest nowe i ciekawe, nadmiar bodźców może być przytłaczający i nie jest wskazany. Dziecko musi oswoić się z nową sytuacją, którą jest dla niego pojawienie się na świecie.

Przy urządzaniu kącika dla dziecka w sypialni rodziców najważniejszy jest komfort i wygoda całej rodziny. Pamiętaj, że noworodek przez większość czasu śpi i je, nie potrzebuje więc ogromnej przestrzeni, tym bardziej, że sytuacja kiedy musi przebywać w Waszej sypialni jest jedynie tymczasowa. Nie musisz przeprowadzać gruntownego remontu w związku z pojawieniem się maleństwa a to jak urządzisz jego miejsce zależy w ostateczności do Ciebie i Twoich upodobań.

 

Dodaj komentarz