Jak stosować niezwykłą glinkę wulkaniczną?

Glinka wulkaniczna znana także jako marokańska glinka Ghassoul to najstarszy znany kosmetyk na świecie do pielęgnacji ciała i włosów. Od wieków była używana jako środek pielęgnacyjny i higieny “od stóp do głów”, ze względu na swoje szerokie zastosowanie.

Marokańska glinka Ghassoul zastosowanie w teorii

Dzięki swoim właściwościom oczyszczającym, ujędrniającym, łagodzącym stany zapalne, nawilżającym i wygładzającym glinka ma bardzo szerokie zastosowanie.
Może być stosowana jako żel do mycia twarzy, maseczka na twarz i ciało, peeling do ciała, maseczka do ciała a także mydło, a także szampon do włosów. Łagodzi także stany zapalne więc poleca się go używać na trądzik, ukąszenia owadów a nawet środek przeciwreumatyczny.

Marokańska glinka Ghassoul zastosowanie w praktyce

Jak wykorzystać glinkę wulkaniczną, aby skorzystać z jej właściwości?
Podamy wam sposoby na wykonanie maseczki, peelingu, ciepłego okładu a nawet kąpieli.

  • Maseczkę przygotowujemy z łyżki glinki, łyżki bazy kremowej, 15 gram wody i kilku kropel oleju. Glinkę mieszamy z wodą, otrzymaną zawiesinę dodajemy do bazy kremowej i dodajemy olej. W przypadku cery tłustej można zrezygnować z dodatku oleju. Za pomocą szpatułki lub dłoni nakładamy na twarz na 10-15 minut. Nakładając taką maseczkę lepiej przygotować sobie hydrolat lub tonik do rozpylania. Aby dobrze działała nie może bowiem wyschnąć – podobnie jak inne maski z glinek.
  • Peeling na twarz wykonujemy z łyżeczki glinki i 1,5 łyżeczki oleju bazowego oraz niewielkiej ilości wody mineralnej.
    Masujemy skórę przez dwie minuty i zmywamy wodą.
  • Peeling do ciała wymaga 70 gram glinki, 50 gram oleju i łyżki ciepłej wody. Masujemy ciało i zmywamy ciepłą wodą.
  • Do kąpieli potrzebujemy 150 lub 300 gram – zależnie od tego, czy chcemy kąpiel miejscową czy kompletną. Mieszamy ją z ciepłą wodą i kąpiemy się.
  • Ciepłe okłady przygotowujemy z rozrobionej glinki – proporcje jak na maseczkę – smarujemy chore miejsce i owijamy ciepłym ręcznikiem. Po 30-60 minutach zmywamy ciepłą wodą. Czynność można powtarzać aż do ustąpienia dolegliwości.

 

Dodaj komentarz