Efektywny trening dla każdego

Istnieje wiele rodzajów treningów, które przynoszą wiele pozytywnych efektów. Jednym z nich jest push pull legs, który jest coraz bardziej popularny. Zasady są proste, a efekty można zauważyć już po kilku tygodniach regularnych ćwiczeń. Na czym polega taki trening? O czym warto pamiętać? Odpowiedzi na najważniejsze pytania znajdziesz w kolejnych akapitach tego artykułu. Zapraszamy do lektury.

Kilka ważnych informacji

Wspomniana forma treningu polega na podzieleniu ciała na kilka jednostek treningowych, według rodzaju wykonywanego ruchu podczas treningu. Pierwsza nazywa się push, co oznacza ćwiczenia polegające na wykorzystaniu ruchu wyciskania. Druga część czyli pull oznacza aktywności, podciągania i przyciągania. Trzecia część czyli legs, to wszystkie ćwiczenia, które mają za zadanie wzmacniać mięśnie łydek oraz ud.
Niewątpliwą zaletą treningu push, pull, legs jest to, iż może zdecydować się na niego każdy, bez względu na poziom zaawansowania. W tym przypadku każdy może sobie poradzić. Dlaczego? Ponieważ przebieg i intensywność treningu dostosowuje się do możliwości osoby ćwiczącej, a następnie stopniowo podnosi się jego intensywność. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, dzięki któremu można uniknąć zakwasów czy zniechęcenia do treningów.

Ważna zasada treningu

Jeśli decydujesz się na trening push, pull, legs, musisz pamiętać o jednej ważnej zasadzie. Dotyczy ona tego, iż ćwiczyć należy każdego dnia przez trzy dni pod rząd, a po tym czasie można zdecydować się na jeden lub dwa dni przerwy. Nie musisz obawiać się, że taka forma będzie zbyt dużym wyzwaniem. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest odpowiednie rozplanowanie treningów.
Warto także notować swoje postępy, aby móc lepiej modyfikować trening. Podnoszenie intensywności ma znaczenie dla efektów. Dzięki notatkom można robić to w odpowiedni sposób. Jeśli nie wiesz, jak samodzielnie zaplanować treningi, dobrym rozwiązaniem okaże się podjęcie współpracy z trenerem personalnym.

 

Dodaj komentarz