10 najlepszych książek obrazkowych dla dzieci

Książka należy do dokumentów piśmienniczych, w których zapisana została myśl ludzka. Charakteryzuje się obszernością, określoną liczbą stron a także tym, że jest trwała. Często mamy jednak problem z wyborem książki dla małego dziecka. Najbardziej odpowiednią będzie książka obrazkowa, która daje ogromne pole do popisu dla wyobraźni, a także stanowią doskonały sposób rozrywki zarówno dla maluchów jak i osób dorosłych.

10 najlepszych książek obrazkowych dla dzieci

  • Pierwszą z nich, wartą na pewno poświęcenia szczególnej uwagi jest seria pięciu książek „Ulica Czereśniowa” Rotraut Susanne Berner, Wydawnictwo Dwie Siostry. Książki obrazkowe są idealnym sposobem na budowanie relacji i więzi ze swoim dzieckiem. Nie zawierają tekstu, dlatego „czytamy” je razem z dzieckiem, opowiadając mu co się dzieje na obrazkach, bądź wymyślając do nich jakieś ciekawe historyjki. Ogromnym plusem perypetii mieszkańców na ulicy Czereśniowej, z pewnością jest możliwość rozwoju wyobraźni.
  • Drugą ciekawą i interesującą książką obrazkową jest „W ZOO jest zawsze wesoło” Ines Rarisch, Wydawnictwo Debit. Jeśli dziecko szczególnie lubi zwierzęta, to ta książka z pewnością przypadnie mu do gustu. Głównym bohaterem jest Tomek, który w towarzystwie swoich przyjaciół udaje się do ZOO w celu świętowania swoich urodzin. Czytelnicy śledzą poczynania całej przemieszczającej się gromadki, a na każdej stronie jest pewna zagadka do rozwiązania.
  • Trzecia, to „Czerwony pociąg – rozkładówki panoramiczne” Wiesław Drabik i Melanie Brochamp, Wydawnictwo Debit. Zawiera mnóstwo ciekawych rozwiązań dla maluchów, od ciekawych map, aż po pociąg.
  • Czwartą, ciekawą książką jest „Rok w lesie”. Przepiękna, przyrodnicza propozycja, która rozpoczyna się krótką charakterystyką najpopularniejszych leśnych stworzeń. Posiada dwanaście rozkładówek, dotyczących pór roku.
  • Kolejną propozycją jest „Pampi na talerzu”. Książka idealna, dla dzieci w każdym wieku, w której główny bohater zabiera je w podróż do krainy jedzenia. Z pewnością czas przy tej lekturze będzie pełny śmiechu i radości. Szóstą propozycją jest „Opowiem Ci mamo co robią koty” – książka idealna dla dzieci lubiących zwierzęta, a w szczególności koty.
  • Szóstą propozycją jest „Jaki to miesiąc”, lektura przedstawiająca wszystkie miesiące roku, a wraz z nimi zmieniające się pory w zależności od miesięcy. Zawiera także bardzo dużo elementów do odkrycia i piękne ilustracje, które zachwycą każdego czytelnika.
  • Kolejną, siódmą obrazkową książeczką jest „Nad morzem”. Dotyczy morza i wszystkiego, co jest z nim związane. Szczególnie fajnie sprawdzi się podczas kąpieli dziecka, ale również w czasie podróży, wyjazdów czy w długiej trasie samochodem.
  • Do ósmej propozycji należy „Pora na potwora” , to zwariowana układanka, w której samodzielnie możemy stworzyć potwora. Każda ze stron podzielona jest na trzy części i w zależności od tego, którą z nich podniesiemy – tworzy się postać. Lektura dobrze rozwija kreatywność i wyobraźnię, pobudza zmysły, ale także uczy literek. Idealna dla dzieci w każdym wieku.
  • Dziewiątą propozycja jest książka „Samoloty”, idealna dla każdego miłośnika pojazdów latających. Zobaczymy w niej lotnisko przepełnione samolotami, paralotnią, balonem czy innymi, ciekawymi pojazdami.
  • Ostatnią dziesiątą propozycją jest książka „Jestem miasto. Warszawa”, w której odkryjemy stolicę w czasach: pradawnych, podczas panowania szlachty, poprzez lata dwudzieste, przez Warszawę walczącą, tę w stanie wojennym i obecną. Gwarantuje przepiękny spacer śladami epoki, jest idealną lekcją historii.

Dodaj komentarz